12. července 2013

úžasná Kefalonie

S oběma dětmi jsme u moře byli poprvé a volba padla na Kefalonii....a nelitujeme. Je to nádherný a rozmanitý ostrov. Hory, pláže, plno koz a ovcí, řecké atmosféry.....


Cestou k nejvyšší hoře Kefalonie


Ve výšce 1600 m. n. m.

 

Cesta z hor do Skaly, kde jsme bydleli


Zastavili jsme se na baštu v Porosu....tuhle baštu na obrázku jsme si teda nechali ujít a dali si klasickou Mousaku:-)))).V hotelovém bazénu, z toho byly děti samozřejmě nadšené.


Pár zákoutí ze Skaly...
 

 

 


Další z cest byla opět do hor, narazili jsme na jednu opuštěnou vesnici, ve které žije snad jeden jediný obyvatel se spoustou ovcí a koz.....
Stačilo pootevřít okenici a viděli jsme, jak dům zůstal tak, jak ho původní obyvatel zanechal.....
 


 

Zpátky jsme se vraceli až se západem slunce....nádhera. Hory, všude je slyšet cinkání zvonců, pod nohama vám skáčou kobylky :-)))
 

A vyrážíme na celodenní výlet napříč celým ostrovem z jeho jižního cípu na severní.....první zastávka je na snad nejznámnější pláži Kefalonie- MyrtosJe to jedna z pláží, kde se natáčela Mandolína kapitána Corelliho.
 A už jsme v nejsevernějším místě našeho výletu a vlastně celé dovolené....městečko Fiskardo. Jsem v něm už podruhé a je pořád stejně krásné a malebné. Jediné, které "nelehlo" při obrovském zemětřesení v roce 1953.


 
  
 


Z Fiskarda se vydáváme do dalšího městečka, tentokrát Assosu. Je opravdu maličký, ale jeho barevné domečky a hlavně útesky všude okolo a krásné tyrkysové moře nás dostaly.
 

Vyšlápli jsme si i na hrad, který je nad Assosem, byl odsud krásný výhled....

 Večerní vyjížďka k Monastery Sission
 


 


 A na večeři do Kateliosu...tam stojíš na pláži, otočíš se a za tebou se pasou husy :-)))
 
 


 
 

Další bazénovky...
 

  A míříme do hlavního města Argostoli...tady je siesta, nikde ani živáčka :-))) Cestou z hlavního města míříme na pláž Makris Gialos- tady si děti opravdu rochnily, všude krásný jemný písek....


 

Pláž ve Skale, přímo pod hotelem 
Sluníčko pomalu zapadá, jdem prozkoumat pláže poblíž Skaly.Ráno po snídani vyrážíme na další výlet....tenhle úžasný pohled se nám naskytl cestou do jeskyní Drogarata....
 

Je zvláštní, že můžete v téhle jeskyni na cokoliv sahat...a podle toho taky krápníky vypadají :-(((Z jeskyní míříme do dalšího přístavního městečka, do Sami. Krásné, klidnější letovisko.
 
 


Poblíž je pláž Antisamos, druhá z pláží, kde se točila Mandolína.... 
 


A opět zákoutí....
 
Nedělní mše ve Skale
 


Monastery Ag. Gerasimou....a jedna z mnoha jeho stálých obyvatelek

Jeden z mnoha... 
 

Úžasný výhled ze St. George Castle...
 Poslední plážovky z téhle dovolené...
 
1 komentář: